DOPRAVA PRI NÁKUPE NAD 90 EUR V RÁMCI SR A ČR ZADARMO | VRÁTENIE DO 30-TICH DNÍ NAKUPUJ

ŽENSKOSŤ A SILA V PODANÍ TRÉNERKY DIANY HÔ CHÍ

ŽENSKOSŤ A SILA V PODANÍ TRÉNERKY DIANY HÔ CHÍ

Energická, motivujúca, vo fitness svete známa a mimoriadne obľúbená Diana Hô Chí [Hoči], známa ako Di. Má vietnamské korene a mnohí o nej ani netušia, že má doma už takmer dospelú dcéru Miu. Táto kráska, ktorej by sme my tipli maximálne čerstvých 30, na to vôbec nevyzerá, že?! 😊 Boli sme zvedavé nielen na jej elixír krásy a večnej mladosti, ale zaujímalo nás aj to, kde berie toľko energie a či je vôbec vo svojom živote smutná.

Vietnam, detstvo a korene

Mnohé sa asi pýtate, aké je to vyrastať na Slovensku s orientálnymi koreňmi. Di si ako malá prešla posmeškami a šikanou, deti nechápali jej inakosť a aj sama si uvedomila svoju výnimočnosť až v dospelosti. ,,Narodila som sa v období, keď sa na Slovensko sťahovali prví Vietnamci. Miestni v tejto dobe neboli zvyknutí na rôznorodosť kultúr a mali z nás strach. Dodnes si pamätám, ako som ako 6-ročná ležala na lavičke pred domom a plakala, že sa mi deti v škole posmievajú. Neznášala som svoj pôvod, ale všetko zlé je na niečo dobré a práve to ma hnalo, aby som odišla preč. ” Di sa aj preto presťahovala už ako 16-ročná do Bratislavy, kde žije dodnes. Trvalo roky, kým si Di uvedomila, aká je v skutočnosti výnimočná!

Rodná krajina jej „ocka“, Vietnam, si získala jej srdce. Di miluje slnko, miestnu kultúru, ľudí, jedlo, a hlavne svoju rodinu, ktorá vo Vietname žije. „Prvýkrát som Vietnam navštívila, keď som mala 10 rokov. Okamžite som sa zamilovala do miestnej kultúry. Nezištnosť, štedrosť a dobroprajnosť sú práve vlastnosti, za ktoré vďačím mojim vietnamským koreňom.” Di pochádza z veľkej rodiny, väčšina jej príbuzných však žije vo Vietname. ,,Som vďačná, že s blízkymi môžeme byť v spojení aspoň prostredníctvom sociálnych sietí, hlavne po nečakanom odchode môjho otecka je to pre mňa aj pre moju dcérku veľmi dôležité.” Na Slovensku žije jej mama, sestra a babička.

Joga ako liek na smútok

Každá z nás v živote prežila ťažké chvíle. Di, ktorej úsmev v online skupinách neschádza z tváre, sme sa pýtali, ako prežíva smútok a kde čerpá energiu, ktorej má ako inštruktorka vo svojej FB skupine naozaj na rozdávanie. ,,Je dôležité nedusiť v sebe emócie, potláčanie emócií má negatívny vplyv na naše zdravie a môžeme si tým privolať rôzne choroby. Slzy určite nie sú hanbou! Práve v období, keď môj otec bojoval o život, mi pomáhalo cvičenie jogy s mojou skupinou. Nie som typ, ktorý v sebe dusí emócie, preto som si na konci každej hodiny v tom období aj poplakala.” Di má vo svojom okolí ľudí, ktorým sa môže zveriť, dôležitá je však pre ňu aj jej ženská komunita ŠPORT je VÁŠEŇ, v ktorej je nielen inštruktorkou, ale aj psychologičkou a mentorkou.

Od účtovania k silnej skupine ŠPORT je VÁŠEŇ

Ako sa Di dostala od ekonomickej riaditeľky (ktorú, mimochodom, stále robí) k vášnivej športovkyni s 10-tisícovou skupinou ŠPORT je VÁŠEŇ? ,,K športu som mala vždy pozitívny vzťah, už ako 3-ročná som začala tancovať v ľudovom súbore a neskôr, až na nechuť k školskej telesnej výchove (smiech), mi táto láska k športu zostala.” Di spomína na svoj sen otvoriť si vlastné fitness štúdio, v ktorom by si mohla zacvičiť kedykoľvek sa jej zachce. ,,Som veľmi vďačná za ľudí, ktorých som v živote stretla a ovplyvnili moju cestu. Sú to už 4 roky, čo robím inštruktorku skupinových cvičení, a niekedy si ani neuvedomujem, aká to je pocta byť vzorom a pomáhať ostatným ženám cítiť sa skvelo vo svojej koži.” Di sa sama nepovažuje za mentorku, my a jej komunita ju však tak určite vnímame a je pre nás veľkou inšpiráciou. 😊

Cítiť sa krásna a ženská aj pri cvičení

,,Ženy sa mi často sťažujú, že na seba nemajú čas. Sú matkami a manželkami na plný úväzok, často však zabúdajú sami na seba a na svoju skrytú ženskosť. Snažím sa im v tomto smere pomôcť, poradiť a ísť príkladom. Ja sama milujem svoju ženskosť, rada sa pekne obliekam, nie kvôli iným, ale kvôli sebe a vlastnému pocitu.”

„Mojím jediným cieľom je, aby si ženy nevyčítali čas, ktorý do seba investujú.“

Di nám vysvetlila, ako ju motivuje pohľad na ženy, ktoré si uvedomujú svoju krásu. „Estetika je dôležitou súčasťou nášho vnímania, aj ja sa cítim hneď lepšie, keď viem, že som upravená a elegantná.” Di bola jednou z našich prvých zákazníčok a dodnes je našej značke verná, z čoho sa nesmierne tešíme. „Väčšinu času trávim práve v športovom oblečení, aj pri cvičení sa chcem cítiť príťažlivo a žensky. Zároveň však potrebujem pohodlné oblečenie, ktoré ma pri športe nebude tlačiť a nebude mi padať. V Athleeya kúskoch sa cítim žensky a štýlovo, a zároveň sa mi v ňom skvele cvičí.“

Ako nosiť naše kúsky? Prečítajte si tipy od štylistky Moniky.

Tajomstvo mladosti a „beauty rituály“

Rovnako ako vy, aj my sme boli zvedavé, či za tajomstvom Diinej krásy stoja jej gény, alebo má aj iné tajné triky, ako si zachovať mladistvý vzhľad. „Myslím si, že je to kombinácia vietnamských génov a môjho životného štýlu. Dbám na zdravé stravovanie, milujem pohyb a v neposlednom rade sa snažím veľa usmievať a pozerať sa na svet pozitívne, aj napriek tomu, že môj život často nie je prechádzka ružovou záhradou, aj keď to tak na sociálnych sieťach často pôsobí.”

Di nám odporúča hlavne sa nemračiť a nepozerať sa na svet pesimisticky. Okrem svojho pozitívneho prístupu k životu prezradila, že pravidelne navštevuje kozmetický salón a manikúra a starostlivosť o vlasy sú pre ňu veľmi dôležité. „Snažím sa aj o pravidelné bankovanie tváre. Na tvárovú jogu som trošku lenivá, ale Zuzanka Fecková Ondrisová, lektorka tvárovej jogy, ma naviedla na bankovanie tváre.“

Aký je recept jogínok na štastie a krásu? Prečítajte si aj náš posledný rozhovor s krásnou a inšpiratívnou Vandou Gallo.

Ako byť single mamou alebo multitasking v praxi

Di sa nám zverila aj s tým, čomu čelí úspešná a krásna, no napriek tomu single mama. „Vždy je tu obava a strach z toho, či budem schopná zabezpečiť svoje dieťa. Miuška má už 17 rokov, počas puberty sme si prešli ťažším obdobím. Stále sa stretáva aj so svojím otcom, na ktorého sa môže kedykoľvek obrátiť, dnes má však už aj priateľa, baví ju škola a je oporou pre mňa aj pre moju rodinu, čo ma nesmierne teší.” Di zdôraznila, že chce svojej dcére dopriať voľnosť a priestor pri výbere záľub aj povolania, rovnako ako po tom sama túžila počas dospievania. „Teraz, keď už je Mia takmer dospelá, venujem sa naplno skupinovým cvičeniam, nechcem zanedbať moje žienky, cítim za ne totiž akúsi zodpovednosť. A práve v týchto časoch je dôležité pre naše zdravie, aby sme sa navzájom podporovali.” V živote krásnej inštruktorky hrá dôležitú úlohu správny časový manažment (time management) a dlhodobé plánovanie. „Avšak niekedy mám aj ja plnú hlavu. Napriek tomu, že sa snažím každému vždy pomôcť, keď prídu prvé letné dni, beriem do rúk paddle board a vypínam.” 😊

Životné posolstvo, ktorého veľkorysosť nás dojala

„Za svoje poslanie považujem šírenie osvety medzi ženami, chcem, aby sa starali o svoje telo, dušu a myseľ.  A aby nikdy nebrali túto starostlivosť ako stratu času. Mojím cieľom je, aby sa ženy pri mojom cvičení cítili šťastne, vyrovnane a aby boli so sebou spokojné.”

Di sa naďalej vzdeláva a momentálne sa venuje kurzu jogy, ktorý musela minulý rok odložiť kvôli rodinným starostiam. „Chcem byť mamou, na ktorú môže byť moja dcéra hrdá. Ona sama si vyberie svoju životnú cestu a popáli sa na vlastných chybách, ja tu však budem pre ňu a chcem byť aj jej vzorom.” Nielen navonok, ale aj v duši je Di ženou, ktorá v prvom rade túži po spriaznenej duši. Po partnerovi, ktorý bude pri nej stáť a podporovať ju na jej životnej ceste. My jej to z celého srdca prajeme, rovnako ako aj ďalšie úspechy v cvičení a v skupine ŠPORT je VÁŠEŇ.

Fotky krásnej Di v Athleeya kolekcii nájdete v našej galérii aj na našom IG profile @athleeya.

Že Di je multifunkčná baba, sme sa presvedčili na vlastnej koži, keď s nami vo svojom príjemnom štúdiu urobila rozhovor. Záznam si môžete pozrieť tu:

Máte nápad, koho by ste túžili vyspovedať? Napíšte nám a pošlite aj vaše zvedavé otázky.

 

Zdroj fotografií: Fitshaker + LK studio

Pridaj komentár

Získaj zľavu 10% na prvý nákup


Prihlás sa na odber noviniek a o pripravovaných produktoch,
špeciálnych akciách a novinkách zo zákulisia sa dozvieš ako prvá.

Nakupuj
Loading...
Loading...