DOPRAVA PRI NÁKUPE NAD 90 EUR V RÁMCI SR a ČR ZADARMO NAKUPUJ

ZÁKLONOVÉ POZÍCIE. PREČO BY STE ICH MALI CVIČIŤ?

Joga je jednou z aktivít, ktorej sa rady venujete aj v našich Athleeya modeloch, preto sme návrhu novej kolekcie venovali mimoriadnu pozornosť.
ZÁKLONOVÉ POZÍCIE. PREČO BY STE ICH MALI CVIČIŤ?

Joga je jednou z aktivít, ktorej sa rady venujete aj v našich Athleeya modeloch, preto sme návrhu novej kolekcie venovali mimoriadnu pozornosť. Aby vás nič netlačilo, všetko bolo dostatočne elastické a aj pri náročných jogových pozíciách ste zostali vždy šik. Odporúčame vám natiahnuť legíny Athleeya a vyskúšať po prečítaní tohto blogu záklonové pozície, ktoré preveria vašu kondičku a flexibilitu. Dnes vám ich priblížim a vysvetlím, prečo sa ich oplatí cvičiť. Vaša Petra.

Keď som písala o základných pozíciách jogy, spomínala som zlepšenie rovnováhy, uvoľnenie mysle a spevnenie tela. Tentoraz posuniem aj vaše hranice a predstavím benefity záklonových pozícií. Na fotkách vyzerajú mimoriadne efektne a jednoducho, priamo na jogamatke sa to tak nezdá. 😛

Keďže my v Athleeya milujeme výzvy, nenechajte sa zahanbiť ani vy! Zdieľajte vašu obľúbenú pozíciu na našom Instagrame. Záklonové pozície prinášajú celý rad benefitov. Otvára sa pri nich hrudník, posilňuje chrbtica a uvoľňujú sa chrbtové svaly. Záklony vždy cvičíme s nádychom, pretože sa pri nich rozpína hrudník. Tieto jogové pozície sú zdraviu prospešné, no rozhodne ich necvičte, ak máte problémy s chrbticou, s vysokým krvným tlakom alebo trpíte srdcovými ochoreniami. Rovnako sú nevhodné v tehotenstve alebo počas menštruácie.

Poďme na to! Aké sú benefity záklonových pozícií?

Plusy pre vaše telo: 

  • Zlepšujú flexibilitu a mobilitu chrbtice. Vďaka tomu majú pozitívne účinky aj na naše držanie tela. (Aj muži povedia, že keď sa nehrbíme, hneď pôsobíme vyššie, krajšie a najmä sebavedomejšie! ????)
  • Spevňujú brušné svaly, pri nádychu rozpínajú hrudník a zároveň tak zvyšujú kapacitu pľúc.
  • Uvoľňujú bolesť chrbta aj krku.
  • Cvičenie jogy vám pomôže sústrediť sa viac na vaše telo, čo sa prejaví aj v každodennom živote, či už pri čítaní knižky alebo sedení pri počítači. Vystretý chrbát a správne držanie tela sa tak pre vás stanú samozrejmosťou. (Dúfam! 😊)

Plusy pre vašu myseľ:

  • Uvoľňujú stres a napätie, a to nielen v tele.
  • Nabijú vás energiou. Dlhoročné jogínky sú presvedčené, že tak ako rozpínate telo, prúdi aj vaša energia, takže sa rozpína spolu s hrudníkom.
  • Otváranie hrudníka pri cvičení môže otvoriť vaše srdce aj v osobnom živote. Zo psychologického hľadiska si to predstavte takto: na jogamatke otvárate ramená a hrudník, v osobnom živote sa otvárate emočne. Rovnako ako v joge prekračujete svoje hranice skúšaním nových pozícií, ktoré vám nie sú zo začiatku úplne pohodlné, premietate tieto zážitky aj do súkromného života, naberáte odvahu a skúšate s väčšou sebaistotou prekonať rôzne životné situácie.

Ako sa motivovať k cvičeniu? Zariaďte si priestor podľa rád našej dizajnérky Slavky

Ktoré záklonové pozície sú moje obľúbené?

POZÍCIA HORE POZERAJÚCI PES

Pozícia hore pozerajúceho psa je menej náročná a ideálna pre začiatočníkov. Rozpína sa pri nej hrudník a predlžuje chrbtica. Nohy pri nej pevne ležia na podložke opierajúc sa o priehlavky, zatiaľ čo stehná sú tesne nad podložkou. Celý trup ťaháte smerom nahor. Je ideálne zaradiť túto pozíciu do jednoduchej každodennej zostavy.


POZÍCIA HOLUBÍ KRÁĽ

Pozícia je ťažká a vyžaduje si flexibilitu najmä v chrbtovej časti. Pri jej cvičení sa otvára hrudník a zároveň bedrové kosti. Naťahujú sa pri nej svaly dolných končatín a stimulujú sa aj panvové orgány. Holubí kráľ podporuje regeneráciu v oblasti bedier, uvoľňuje únavu a negatívne pocity, napomáha pri trávení.