DOPRAVA PRI NÁKUPE NAD 90 EUR V RÁMCI SR a ČR ZADARMO NAKUPUJ

AKO ZAŽIARIŤ? TIPY PRE KAŽDÝ ŠATNÍK AJ DOMÁCNOSŤ

Každá pravá Athleeya túži občas zažiariť. Či už je to novým módnym kúskom, úspechom v práci, dizajnom svojho domova alebo pokrokom v cvičení. Nie sme sivé myšky, ktoré sa stratia v dave v nudnej béžovej.
AKO ZAŽIARIŤ? TIPY PRE KAŽDÝ ŠATNÍK AJ DOMÁCNOSŤ

Každá pravá Athleeya túži občas zažiariť. Či už je to novým módnym kúskom, úspechom v práci, dizajnom svojho domova alebo pokrokom v cvičení. Nie sme sivé myšky, ktoré sa stratia v dave v nudnej béžovej. Veľmi jednoduchými trikmi vieme aj fádny vzhľad povýšiť na záležitosť hodnú módnej ikony. Ako na to, nielen v šatníku, ale aj v interiéri? Rada vám poradím. Vaša Slavka.

Apropo, béžová vôbec nie je nudná! ?
Naša Athleeya móda vychádza z teórie rovnováhy – rovnako ako sa o ňu usilujeme v cvičení a vo svojom každodennom živote, je pre nás potrebná aj v našom šatníku a v prostredí, v ktorom sa pohybujeme.

Všetky však chceme občas zažiariť a aj napriek tomu, že bežne siahame najmä po neutrálnych farbách, aj my túžime po oživení, a to najradšej v podobe extravagantnej farby. Naše módne kúsky musia byť nielen pohodlné a vkusné, ale hlavne nadčasové, aby ste ich ľahko mohli zladiť pri akejkoľvek príležitosti. Nezabúdame na farebný „must“ v podobe čiernej a nude farby, ktoré v šatníku potrebujeme, ale pridávame aj oživenie v smaragdovej alebo tzv. vínovej (merlot) farbe.

Videli ste už naše farebné kombinácie? Pozrite si novú kolekciu a nechajte sa inšpirovať.

Athleeya móda v interiérovom dizajne

Popri móde, ktorou dýchame, na nás vplýva aj prostredie, v ktorom sa pohybujeme. Preto je veľmi dôležité vytvoriť si doma harmonickú atmosféru pomocou farieb a kontrastov. Ešte sofistikovanejšie princípy farebnosti a kombinácií ako v móde totiž platia v interiéri.


Neutrálne farby sú základom moderného prostredia. Na pohľad sofistikovaný, štipkou luxusu okorenený štýl sa dá dosiahnuť jednoduchou prácou s neutrálnymi odtieňmi. Existujú dva spôsoby, ako na to – monochromatické alebo dynamické ladenie. Ja osobne odporúčam kombinovať zariadenie hlavne monochromaticky. V praxi to znamená, že pri návrhoch interiéru používam viac vrstiev jednej farby (viac odtieňov alebo svetlosť jednej farby a akcentom je v takomto prípade rozličnosť použitého materiálu, nie jeho farba). Druhou osvedčenou metódou je kontrastné ladenie pre dynamickejší efekt, pri ktorom možno použiť kombináciu viacerých neutrálnych farieb naraz, napríklad bielej, čiernej a sivej farby.

Či už si vyberiete monochromatický, alebo dynamický spôsob ladenia interiéru, je dôležité zamerať sa hlavne na stále prvky, ako sú dvere, podlahy, kuchynská linka a ďalšie časti, ktoré vytvárajú trvalý štýl priestoru a nevymeníte ich tak ľahko ako stolík, ktorý sa vám podarí predať cez MarketPlace. Práve pre tieto veľké súčasti interiéru odporúčam voliť neutrálne odtiene, ktoré budú pôsobiť nadčasovo, no neunudia vás. Ak navyše skúsite pridať aj materiály so zaujímavou štruktúrou alebo povrchovou úpravou, aj na prvý pohľad fádna farebnosť sa premení na atraktívny look. Interiér nebude vyzerať jednotvárne a vy máte zároveň v rukách dostatočnú záruku, že to s farbami neprepísknete. ?

Pýtate sa, aké materiály patria do tejto kategórie? Najradšej siaham po nenápadnej, ale nadčasovej kombinácii dreva, betónu a kovu. Táto overená štýlová kombinácia patrí do repertoáru mnohých zvučných dizajnérskych mien.

Čo robiť, keď túžite po sviežej zmene

Rozumiem, že občas pocítite túžbu navodiť v interiéri neutrálnych farieb určitú atmosféru – a práve to dosiahnete prostredníctvom výraznejšej doplnkovej farby alebo tzv. akcentu. Nemusíte sa báť ani pri väčších kusoch nábytku, správne zvolená farba sedačky aj stolíka vynikne a ožiari celú izbu.