DOPRAVA PRI NÁKUPE NAD 90 EUR V RÁMCI SR a ČR ZADARMO NAKUPUJ

AKO POMÔŽE JOGA VÁŠMU ZDRAVIU

Joga je liekom pre telo i dušu. Aj do môjho života vniesla mnoho benefitov a stala sa tak súčasťou životného štýlu, ktorý viedol k vzniku značky Athleeya.
AKO POMÔŽE JOGA VÁŠMU ZDRAVIU

Joga je liekom pre telo i dušu. Aj do môjho života vniesla mnoho benefitov a stala sa tak súčasťou životného štýlu, ktorý viedol k vzniku značky Athleeya. Joge sa venujem už niekoľko rokov, cvičím dynamickú ashtanga jogu, ktorá je mojím psychickým relaxom. Cieľom tejto formy jogy je totiž stav meditácie v pohybe. Či si vyberiete ashtanga jogu alebo inú, relaxačnú formu, určite pocítite pozitíva tohto výnimočného cvičenia. Poďme sa spoločne pozrieť na niektoré pozície a na to, ako vám môžu zlepšiť zdravie. Vaša Petra.

Ako pomáha joga mne

Joga ma naučila sústrediť sa viac na vlastné telo, ako správne dýchať a dávať si pozor na držanie tela (hoci sa niekedy zabudnem 😛). Joga podporuje rozvoj stability a koncentrácie počas cvičenia aj v bežnom živote. Napomáha zvládanie stresu, ale aj prekonávanie ťažkých životných situácií. Aj počas karantény som sa snažila cvičiť doma a zapájať sa do online hodín známych joga učiteliek. Práve tie mi prezradili, aké zdravotné benefity „obyčajná“ joga pre náš organizmus má.

Jednou z inšpiratívnych jogínok, ktoré v Athleeya sledujeme, je Dada Slavkovská, ktorá v našich modeloch nafotila niektoré joga pozície. Môže si ich vyskúšať každá, začiatočníčka aj pokročilá jogínka. 😊

Toto s vaším telom spraví joga

Pozícia STROM

  • rozvíja rovnováhu
  • posilňuje dolné končatiny
  • pomáha prekonať úzkosť


Pozícia, ktorá pôsobí veľmi jednoducho, a pritom komplexne, pomáha celému telu. Je jednou zo základných póz a rozvíja stabilitu a rovnováhu. Zlepšuje hlavne flexibilitu dolných končatín – posilňuje členky a lýtka a lieči aj ploché nohy a bolesti chrbta. Pri tejto pozícii sa budete cítiť presne ako strom alebo aj kvetinka. 😊 Natiahnite spodné končatiny – korene a zároveň aj horné – korunu krásy. Okrem pozitívnych účinkov na posilnenie svalov a končatín pozícia pomáha prekonať stav úzkosti a navodiť pocit relaxácie.


Vieme, aké dôležité je pri cvikoch pohodlné oblečenie, ktoré nezradí, ale, naopak, zakryje tam, kde má. Aj jogínka Dada má svoje obľúbené kúsky z našej kolekcie.


Pozícia STOLIČKA

  • posilňuje dolné aj horné končatiny
  • stimuluje brušné orgány, membránu a srdce
  • dodáva energiu