DOPRAVA PRI NÁKUPE NAD 90 EUR V RÁMCI SR a ČR ZADARMO NAKUPUJ

AKO NOSIŤ LESKLÉ MATERIÁLY? TIPY PRE VÁŠ ŠATNÍK AJ INTERIÉR

Každá z nás občas túži zažiariť. Práve lesklé materiály a správne zladené doplnky sú módnym hitom, ktorý časom len tak nevybledne. Vďaka lesku vytvoríte WOW efekt v domácnosti aj vo vašom šatníku. Dámy, už ste počuli o tom, že lesklý materiál zoštíhľuje?
AKO NOSIŤ LESKLÉ MATERIÁLY? TIPY PRE VÁŠ ŠATNÍK AJ INTERIÉR

Každá z nás občas túži zažiariť. Práve lesklé materiály a správne zladené doplnky sú módnym hitom, ktorý časom len tak nevybledne. Vďaka lesku vytvoríte WOW efekt v domácnosti aj vo vašom šatníku. Dámy, už ste počuli o tom, že lesklý materiál zoštíhľuje? 😉

Začnime pekne po poriadku. Vďaka odrazu svetla a rôznym odtieňom lesku (kto by tomu veril, že aj lesk má svoju stupnicu? 😛) dokážeme vnímať jednu farbu v rozličných farebných odtieňoch. Napríklad materiál vo vysokom lesku dokáže pôsobiť luxusnejšie, výraznejšie a bohatšie v porovnaní s materiálom s nižšou intenzitou lesku. Navyše, materiál s vysokým leskom dokáže byť reprezentantom jasného názoru, sebavedomia, sebadôvery.

Aký lesk poznáme?

Naše blogové témy athleisure štýlu často kombinujeme s interiérovým dizajnom (veď Slavka je interiérový dizajnér a svet materiálov pozná dokonale), pretože dizajn a uchopenie jednotlivých materiálov úzko súvisia s návrhmi našich Athleeya kúskov. Aj preto vám chceme trochu viac poodhaliť výnimočnosť lesku.

Lesklejšie materiály pôsobia ostrejšie a vyzývavejšie, zatiaľ čo matnejšie farby upokojujú a harmonizujú celkový vzhľad. Výsledný efekt interiéru alebo samotného outfitu záleží práve od intenzity lesku. Aby sme dokázali materiály a farby múdro zladiť, musíme sa naučiť rozlíšiť niekoľko druhov lesku:

  • Matný alebo aj tzv. plochý lesk neodráža svetlo, je menej intenzívny a je bez odlesku.
  • Zamatový lesk je jemne viditeľný zboku, nie je však badateľný pri pohľade spredu.
  • Hodvábny alebo saténový lesk je veľmi jemný a polovičný lesk je o niečo intenzívnejší.
  • Najsilnejším typom je vysoký blyšťavý lesk s intenzívnym odleskom ako pri skle.
Praktické rady, ako dotvoriť váš interiér vďaka lesku
  • Lesklý povrch dokáže prehĺbiť priestor alebo zvýrazniť ten správny detail. Rozžiarte priestor pomocou tapety s leskom a dolaďte ju správnymi interiérovými doplnkami.
  • Vyhýbate sa výrazným farbám a vždy radšej siahnete po neutrálnych odtieňoch? Oživte ich jemným leskom. Práve lesklé materiály a doplnky vynahradia efekt výrazných farieb a dodajú priestoru šmrnc. Nemusíte sa tak báť ostrých farieb a nezladených kontrastov.
  • Lesklý povrch je ľahší na údržbu. Neverili by ste, ale nečistoty sa oveľa ťažšie odstraňujú z matných materiálov. Lesklé povrchy v domácnosti vám uľahčia život – sú odolnejšie voči vlhkosti a znesú oveľa viac nečistoty. Lesk je preto ideálnou voľbou pre praktické žienky aj v domácnosti.
  • Vďaka lesku pôsobia priestory priestrannejšie. Žiarivý efekt dodá tmavším a menším miestnostiam veľkosť.
  • Najjednoduchším spôsobom, ako do matného priestoru vniesť lesk a s tým aj štipku luxusu, je využitie zarámovaných fotiek alebo obrazov. Vytvorte si galériu z vašich fotiek a uvidíte, ako vďaka odrazom skla celý priestor dokonale povýšite.
Lesk v šatníku zužuje. Vážne!

Keď sa povie lesklý materiál, mnoho žien sa hneď zľakne. Boja sa, že v lesklom budú vyzerať ako diskoguľa, že lesk im pridá kilá, že lesk je len pre mladé… Tých komentárov sme v našich kabínkach zažili nespočetné množstvo. Viete čo? Lesk síce v interiéri podporuje priestrannosť a opticky miestnosti zväčšuje, ale v móde platí presný opak! Vďaka odlesku a odrazu svetla a optickým klamom pri hre svetla a tieňa lesklé materiály spôsobujú, že silueta tela pôsobí štíhlejšie! (Spadli ste práve na zadok? 😛) To, čo je vpredu, sa javí svetlejšie, a tak vzniká ilúzia zúženia. Pri matnom povrchu vníma oko celú plochu.

ALE: V interiéri i v móde je však dôležité nepoužívať len jeden typ odlesku, ale kombinovať lesklejšie povrchy s matnejšími. Vďaka rozličnej intenzite lesku sa vytvára vyvážený a oku lahodiaci celok.

Ako kombinujeme lesklé materiály v kolekcii Athleeya?

Čaro Athleeya kúskov spočíva práve v kombináciách intenzívneho lesku s matnejším odleskom. Ak by sme sa totiž obliekli od hlavy po päty do metalickej striebornej s najvyšším stupňom lesku, vyzerali by sme naozaj ako tie diskogule. A to nechceme! Túžime byť krásne, elegantné, štýlové, moderné a mladé (to posledné jednoznačne). Práve preto využívame unikátne spojenie matných patentov na bunde, hodvábneho lesku na legínach a vysokého lesku na spodných patentoch a obojstrannej bundičke. Tak vzniká harmonická kombinácia a šmrncový look našich modelov.

Kovové doplnky – sofistikovaný lesk

Bojíte sa žiarivých materiálov a intenzívneho odlesku? Nevadí! Skúste začať tým najmenej nápadným materiálom – kovom. Kovové prvky pôsobia luxusne a sofistikovane v interiéri aj pri outfite. Jemný dotyk metalických prvkov dokáže oživiť vzhľad a pridať luxus a štýl každému oblečeniu. Priveľa kovu a metalických doplnkov však, naopak, pôsobí lacno a bizarne, preto je dôležité, aby ste našli tú správnu rovnováhu.

Začnite opatrne malými nenápadnými prvkami – v interiéri napríklad využite metalické tácky, svietniky alebo čajovú súpravu, pri nákupoch oblečenia voľte jemné kovové detaily a doplnky.

Malý detail = veľký efekt. 😊 V kolekcii Athleeya nájdete kovový detail práve v medailóniku s naším logom. Sofistikovaný prvok dodáva našim kúskom nádych luxusu a zároveň nepôsobí vyzývavo ani príliš blyšťavo. Presne tak, aby ste sa cítili štýlovo a zároveň pohodlne.

Pozrite si našu kolekciu a zistite, ako v Athleeya využívame lesk.

 

Zdroj fotografií: Athleeya, pinterest.com

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Získaj zľavu 10% na svoj prvý nákup


Buď prvá, ktorá sa dozvie o pripravovaných kolekciách, špeciálnych akciách a novinkách zo sveta Athleeya.
Prihlás sa na odber noviniek!

Loading...